NEVZAT ECZA DEPOSU

nevzat_karpuzcu

Değerli meslektaşlarım, çalışanlarım ve tüm ilaç sektörü üyeleri,

Türkiye’nin hemen hemen her dönemini gördüm. Özellikle de ülkemizin doktorlara, eczacılara ve ilaca çok ihtiyacı olduğu zamanları daha dün gibi hatırlarım. Hayatta en önemli zenginliğin “sağlık” olduğunu anladığımda daha küçük bir çocuktum. Memleketim olan Ermenek’teki ilk eczaneyi açarken duyduğum o heyecanı, bugün farklı rollerim olsa da hala yüreğimde hissediyorum.

Eczacı demek, halkın sağlığından sorumlu bir kişi demektir. İşte, 70 yılı aşkın süredir bir eczacı olarak işimi; severek, ona değer katarak, dur durak bilmeden ilerleyerek, büyük özveri ve emek sarf ederek yapmamın nedeni de budur. Sağlığın öneminin hiç değişmediği bu uzun süre zarfında mesleğimi; serbest eczacı, mesul müdür, ecza depocusu ve ilaç üreticisi gibi birçok kimlikte gururla icra ettim. Türkiye’nin kaliteli bir ecza deposuna sahip olması gerektiğini ve bunu bir eczacı olarak en iyi şekilde yapabileceğimi düşünerek Nevzat Ecza Deposu’nu kurdum.

1962 yılında kurulan şirketimiz bugünlerine tek başına gelmedi; öncelikle eczacı meslektaşlarımızın, çalışanlarımızın ve tüm ilaç sektörü mensuplarının bize kattığı değer, destek ve güç paha biçilmezdir. Nevzat Ecza Deposu olarak bize olan inancınızı ve desteğinizi katlayarak artırıp hep birlikte yarınlara, daha iyiye ve daha güzele ulaşabilmeyi hedefledik. Dürüst ve güvenilir depoculuk ilkemize her zaman bağlı kalarak eczacılarımızın yanında olmaya gayret ettik. Onların ihtiyaçlarına en uygun şekilde cevap verebilecek bir hizmet anlayışında olduk. Ülkemizin ve ilaç sektörünün geçirdiği dönemler ne kadar zorlu olursa olsun amacımız; çizgimizden ayrılmadan sorumluluklarımızı en iyi şekilde yerine getirmektir.

60. yılımızı gururla geride bırakırken, bizimle beraber yürüyen tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyorum. Sadece sanayici veya ecza depocusu olarak değil, bir eczacı olarak meslektaşlarıma; sağlık sektörüne olan inançlarını hiçbir zaman kaybetmemelerini ve mesleklerine dört elle sarılmalarını söylemek istiyorum. Şunu unutmayınız ki insanlarımızın ilaca ihtiyacı olduğu sürece biz ilaçları onlara ulaştırmak için hep canı-ı gönülden çalışıyor olacağız. 

Herkese sağlıklı, mutlu ve sevdikleriyle birlikte geçireceği huzur dolu bir ömür diliyorum…

Eczacı Nevzat KARPUZCU

Nevzat Ecza Deposu

Yönetim Kurulu Onursal Başkanı

 
3WTURK CMS v8.3.3